Zaměstnání, kariéra, poslání – VÝSLEDKY

Výsledky testu vašeho přístupu k práci. Pokud jste test ještě nedělali, můžete si ho udělat ZDE.

Zde jsou výsledky:

Pan A pracuje primárně, aby vydělal dost peněz na svůj život mimo práci. Pokud by byl finančně zabezpečný, už by nepokračoval ve své pracovní oblasti, ale místo toho by raději dělal něco jiného. Práce pana A je v podstatě nezbytností života, něco jako dýchání nebo spánek. Často si přeje, aby čas v práci ubíhal rychleji. Velmi očekává víkendy a prázdniny. Pokud by pan A žil svůj život znovu, pravděpodobně by si nezvolil stejnou práci. Nepovzbudil by své přátele a děti, aby se věnovali stejné pracovní oblasti. Pan A dychtí po odchodu do důchodu.

Pan A reprezentuje přístup k práci zaměstnání.

Pan B si svou práci v podstatě užívá, ale neočekává, že bude ve své současné práci i za pět let od teď. Místo toho se plánuje posunout na lepší a vyšší pracovní pozici. Má několik budoucích cílů týkající se pozic, které by jednou chtěl zastávat. Někdy se jeho práce zdá být ztráta času, ale ví, že ve své současné pozici musí dělat dostatečně dobře, aby se mohlo posunout výše.. Pan B se nemůže dočkat povýšení. Povýšení pro něj znamená uznání jeho dobré práce a je známkou jeho úspěchu v konkurenci s jeho spolupracovníky.

Pan B reprezentuje přístup k práci kariéra.

Práce pana C je jednou z nejdůležitějších částí jeho života. Je velmi potěšen, jaké oblasti práce se věnuje. Protože to, co dělá, je životně důležitou součástí toho, kým je a zároveň jedna z prvních věcí, kterou o sobě říká lidem. Má sklon vzít si práci domů a také na dovolené. Většina jeho přátel pochází ze zaměstnání, a patří do několika organizací a klubů souvisejících s jeho prací. Pan C se cítí dobře ohledně své práce, protože ji miluje a protože si myslí, že to dělá svět lepším místem. Povzbudil by své přátele a děti, aby se věnovali stejné pracovní oblasti. Pan C by byl docela naštvaný, pokud byl nucen přestat pracovat, a moc se netěší na odchod do důchodu.

Pan C reprezentuje přístup k práci poslání.

Dejte nám vědět do Facebookové skupiny Živíme se (S)Novou prací, jak jste na tom.

Pavla a Mirek
Průvodci na cestě Seberealizace

 

 

 

Komentáře